fbpx
Tekst alternatywnyul. Polna 6b  44- 352 Czyżowice           Tekst alternatywnyOs. Orłowiec 20   44-280 Rydułtowy       Tekst alternatywny kontakt@personalbest.pl           Tekst alternatywnyTel. +48 883 278 740
Dzień Bez Stanika

Dzień Bez Stanika

Dziś Dzień Bez Stanika.

Choć właściwe to chciałam poruszyć dziś temat dobrze dobranego biustonosza, bo ma duży wpływ na postawę kobiet (szczególnie tych z dużym biustem) oraz ewentualne konsekwencje z tym związane.

Dobrze dobrany biustonosz jest nosić warto.

Nie nosić go wcale- też można. Jeśli tylko czujesz się z tym komfortowo, nic Cię nie boli, właśnie nie karmisz piersią- to śmiało, można czcić dzisiejszy dzień 😉

Jednak często zdarzały mi się pacjentki w gabinecie w źle dobranym biustonoszu. Czyli jakim?

  • Takim gdzie ramiączka wbijają się w ramiona, aż czasem mamy dwie góry i dolinę..
  • Takim gdzie fiszbina wbija się w pierś.
  • Takim gdzie zapięcie znajdowało się prawie na wysokości odcinka szyjnego kręgosłupa.

To przykłady źle dobranego biustonosza.

A jak powinien być dobrze dobrany biustonosz i co daje?

Dobrze dopasowany stanik podtrzymuje biust, nie uciska go, jest wygodny, nie ma w nim dyskomfortu, nic się z niego nie „wylewa”, nie przesuwa.

Ważne by fiszbina przylegała do klatki piersiowej a nie do biustu, ma go okalać. Bok fiszbiny powinien celować mniej więcej w środek pachy.

Zapięcie z tyłu powinno być na tej samej wysokości co przód biustonosza. Przy podciągnięciu ramiączek  pas biustonosza powinien być cały czas w tym samym miejscu (a nie podciągać się do góry).

I co ważne, pas biustonosza powinien jednocześnie pozwalać na powolne, głębokie oddechy bez dyskomfortu ucisku.

Ramiączka powinny unosić pierś, być w miarę szerokie (szczególnie przy dużych biustach) ale nie mogą się wpijać w ramiona.

A najlepiej wybrać się do sklepu i indywidualnie dobrać biustonosz z pomocą brafiterki. Takich sklepów jest coraz więcej, więc warto korzystać z takich możliwości.

Rysunek zaczerpnięty z prtime.pl

Co daje dobrze dobrany biustonosz?

Wspomaga kobiety w utrzymaniu prawidłowej postawy.

Gdy biustonosz jest źle dobrany, może „ciągnąć” nas w dół, a  przez to możemy mieć zgarbione plecy, wysunięte barki i szyję do przodu.

A przy długotrwałym noszeniu, powielaniu błędu źle dobranego biustonosza przez lata (bo taniej), nie trudno o dolegliwości bólowe w odcinku piersiowym czy szyjnym kręgosłupa, czy permanentnie napiętych mięśni czworobocznych karku (przez ciągłą stymulacje wbijających się ramiączek).

Jeśli męczy Cię ciągłe napięcie w mięśniach karku i szyi, i dodatkowo masz pracę siedzącą, to oprócz częstych zmian pozycji sprawdź czy  masz dobrze dobrany biustonosz.

Oczywiście warto wybrać się do fizjoterapeutki, która rozluźni ponapinane mięśnie i pomoże ocenić czy biustonosz nie jest czynnikiem, który dodatkowo niepotrzebnie stymuluje mięśnie do podwyższonego napięcia.

Dodatkowo jeśli bóle pleców towarzyszą Ci od dłuższego czasu, pokaże ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu oraz mieśni klatki piersiowej, które pomagają utrzymać nam prawidłową postawę i utrzymać nasz biust „na odpowiednim poziomie”.

Uważam że kobiety czasem nie przywiązują dużej wagi do tego jaki stanik noszą, a powinny. Akurat biustonosze to nie jest rzecz na której powinno się oszczędzać. W końcu przylegają do naszego ciała przez cały dzień, przez kilkadziesiąt lat.

Czy nie powinnyśmy się zatroszczyć o nasze biusty i uzbroić je w naprawdę dobrze dobrany biustonosz?  Do tego w dobrym staniku kobieta czuje się pewniej i bardziej seksownie.  

A przecież w życiu chodzi o to, by czuć się dobrze samym ze sobą i lubić siebie. 

Także drogie Panie, pierś do przodu – w staniku lub bez 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu