fbpx
Tekst alternatywnyul. Polna 6b  44- 352 Czyżowice           Tekst alternatywnyOs. Orłowiec 20   44-280 Rydułtowy       Tekst alternatywny kontakt@personalbest.pl           Tekst alternatywnyTel. +48 883 278 740
7 powodów dlaczego warto odwiedzić fizjoterapeutę
Close up top view of osteopath doing healing treatment on female shoulder blade.

7 powodów dlaczego warto odwiedzić fizjoterapeutę

7 powodów dlaczego warto odwiedzić fizjoterapeutę

Pewnie zdarzyło Ci się kilka razy  w życiu powiedzieć „przydałby się masaż” po wyczerpującym dniu w pracy przy komputerze i kiedy twoje mięśnie są spięte jak kamień. Albo wtedy gdy po kilku kilometrach fantastycznego biegania, nagle zaczęła Cię boleć noga. Przystajesz na chwilę, rozmasowujesz, stwierdzasz że  jest ok i biegniesz dalej.

Pomyślałeś może wtedy, żeby odwiedzić fizjoterapeutę? Pewnie nie.

W obecnie zabieganym życiu łatwiej i szybciej wziąć tabelkę przeciwbólową, posmarować maścią i „jakoś to będzie, pewnie przejdzie”. No tak,  przejdzie na chwilę lub dwie,  ale później może wrócić z dwojoną siłą.

Czasem rozwijamy jakieś urazy lub ból nieświadomie. Objawy mogą się pojawić od razu lub dopiero po kilku dniach. Wierz mi, lepiej nie czekać z wizytą do  fizjoterapeuty. Tabletki pomogą na chwilę, a lista przeciwwskazań do ich stosowania lub działań niepożądanych zazwyczaj jest dość długa, więc po co ryzykować?

Oto 7 powodów dlaczego warto odwiedzić  dobrego  fizjoterapeutę:

  1. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć!

Pewnie słyszałeś to już nie raz, ale taka jest prawda.  Łatwiej zapobiegać kontuzji, chorobie niż ją wyleczyć. Jeśli jednak już boli to co robić?

Umów się na wizytę! Powiedz terapeucie o swoim bólu, kiedy i dokładnie gdzie cię boli.  Niech terapia będzie procesem dwukierunkowym. Bez twoich wskazówek  i współpracy fizjoterapeucie będzie  trudniej znaleźć przyczynę bólu. Pomóż mu  pomóc Tobie.

  1. Nie czekaj aż Twój ból ustąpi!

Wszyscy jesteśmy zajęci i ciągle nie mamy czasu, jednak to nie jest powód by ciągle żyć z bólem i się do niego „przyzwyczajać”. Nie czekaj, aż „samo przejdzie” lub ból się zmniejszy do tego stopnia, że będziesz mógł z nim żyć, ale on ciągle tam będzie. Twój powrót do zdrowia często nie ma nic wspólnego z tym czy ból jest czy go nie ma. Często lekceważymy małe urazy które w konsekwencji mogą sumować się na spory uraz i kontuzję. Odwiedź więc  fizjoterapeutę, tak by mógł pomóc Ci zlikwidować twój ból, a tobie cieszyć się pełnią życia!

  1. Twoje zdrowie jest w Twoich rękach

Tylko od Ciebie zależy twoje zdrowie. Oklepany frazes? No cóż… ale prawdziwy. Możesz praktycznie nic nie robić jeśli jesteś fit i aktywny, jednak gdy przychodzi moment kiedy czujesz się źle lub masz kontuzje, Twoja produktywność spada gwałtowanie. Może to być początek długoterminowego problemu. Nie dopuść do tego! Zacznij od małego kroku, który poniesie za sobą lawinę pozytywnych wydarzeń J

  1. Ogólny styl życia- ma znaczenie

Wykonywanie ćwiczeń i stosowanie  odchudzającej diety do momentu aż ci się poprawi, lub schudniesz, nie jest drogą do pełnego zdrowia  przez całe życie.  Te aktywności powinny  być stałym elementem twojego życia. Idź na energiczny spacer raz dziennie. Włącz więcej zielonych warzyw do swojej diety. Zmniejsz ilość spożywanych cukrów.

  1. Bycie zdrowym jest procesem, nie osiągnięciem

Nie osiągasz statusu „bycia zdrowym” raz w życiu. Zdrowie to proces, na który trzeba pracować dzień po dniu, rok po roku,  tak długo jak żyjesz. Fizjoterapia pomaga w tym procesie.

  1. Twój fizjoterapeuta pomoże Ci zdiagnozować Twój problem

To, że wiesz jak twoje ciało pracuje,  nie oznacza, że zawsze trafnie zdiagnozujesz co cię boli. Pozwól fizjoterapeucie być twoim przewodnikiem i asystentem w twoim dochodzeniu do zdrowia. Słuchaj jego wskazówek, a jeśli jest potrzeba umów się na kolejne wizyty.

  1. Praca na długoterminowe zdrowie dzięki współpracy z fizjoterapeutą.

Powiesz: „Ale mnie nic nie boli!” ŚwietnieJ.  Fizjoterapeuta pomoże utrzymać Ci ten stan. Powie jak zapobiegać kontuzjom. Jak wykonywać codzienne czynności by dalej nic Cię bolało. Jeśli jesteś sportowcem i np.  biegasz pomoże Ci poprawić Twoje wyniki.  Pomoże Ci utrzymać stan pełnego zdrowia przez całe Twoje życie.

Więc umów się na wizytę już dziś i powiedz swojemu fizjoterapeucie o Twoim problemie.  Lepiej późno niż wcale! Śmiało!

Ten post ma jeden komentarz

  1. Mi fizjoterapię zalecił doktor Więcek, kiedy miałam problemy z kolanem. I to była najlepsza decyzja! Teraz chodzę regularnie i moje kolano oraz kręgosłup są mi wdzięczne 😉

Dodaj komentarz

Close Menu